Provide an appropriate response.Suppose you want to solve th…

Provide an appropriate response.Suppose you want to solve the following problem. A teacher can grade 8 essays in 5 hours. At this rate, how many essays will she be able to grade in 3 hours? Which of the following proportions will give the correct answer? Click the correct answer(s) – (there may be more than one correct answer). 

Provide an appropriate response.Suppose you want to solve th…

Provide an appropriate response.Suppose you want to solve the following problem. Justin drove 76 miles in 2 hours. If he can keep the same pace, how long will it take him to drive 836 miles? Which of the following proportions will give the correct answer? Click the correct answer(s) – (there may be more than one correct answer). 

Provide an appropriate response.Suppose you want to solve th…

Provide an appropriate response.Suppose you want to solve the following problem. 8 sandwich rolls cost $2.48, how much will 15 rolls cost? Which of the following proportions will give the correct answer? Click the correct answer(s) – (there may be more than one correct answer). 

Provide an appropriate response.Suppose you want to solve th…

Provide an appropriate response.Suppose you want to solve the following problem. In a store 7 pounds of oranges cost $15, how much does 3 pounds of oranges cost? Which of the following proportions will give the correct answer? Click the correct answer(s) – (there may be more than one correct answer).