The local grocery store is having a sale on sports drinks. …

The local grocery store is having a sale on sports drinks.  For a particular brand of sports drink, a 12{“version”:”1.1″,”math”:”12″}-pack of 16{“version”:”1.1″,”math”:”16″}-ounce bottles costs $10.76{“version”:”1.1″,”math”:”$10.76″}.  What is the unit price (per ounce) for the sports drink?  Round your answer to the nearest cent. 

The exchange rate between Mexican pesos and U.S. dollars is …

The exchange rate between Mexican pesos and U.S. dollars is 12.54{“version”:”1.1″,”math”:”12.54″} pesos to 1{“version”:”1.1″,”math”:”1″} dollar.  If Chris travels to Mexico and converts $750{“version”:”1.1″,”math”:”$750″} to pesos for spending money, how many pesos will he have?  Round your answer to the nearest peso.