Lets say Beyonce makes burritos which is an extremely compet…

Lets say Beyonce makes burritos which is an extremely competitive business in many ways. The market price is $2 per burrito. His fixed cost is $500. His variable cost is $2,000 for the first 10 burritos, $1,500 for the second 10 burritos, and $1,000 for each set of 10 burritos after that. What is the MC if she produces 11 burritos instead of 10?